Logo

Bakan Arslan: '3. havalimanı 29 Ekim 2018'de açılacak'

3. havalimanının ne zaman faaliyete geçeceği belli oldu. Türkiye'nin dev projelerinden olan ve ilk etapta 90 milyon yolcuya hizmet verecek 3. havalimanının bir kısmı 29 Ekim tarihinde açılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "İstanbul yeni havalimanının 90 milyon yolcuya hizmet verecek ilk etabını 29 Ekim 2018 tarihinde açacağız" açıklamasıyla 3. havalimanının açılacağı tarihi bildirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-devlet kullanıcı sayısını 2018’de 40 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Arslan, “Elektronik olarak verilen hizmetlerin tamamını e-devlet üzerinden verilir hale getireceğiz” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet erişimine ilişkin olarak, “Bin 799 yerleşim yerine 4.5G genişbant internet kurulumlarına başladık ve 2018 yılı içerisinde tamamlayacağız. Bin 472 yeni yerleşim yerini de mobil kapsamına almak ve buralarda yaşayan yaklaşık 240 bin vatandaşımıza 4.5G genişbant internet hizmeti sunmak için kurulumlara devam edeceğiz” dedi. Arslan, 3’üncü havalimanı inşaatında yüzde 73 seviyesinin aşıldığını belirterek, “Havalimanının 90 milyon yolcuya hizmet verecek ilk etabını 29 Ekim 2018 tarihinde açacağız. Atatürk ve İstanbul yeni havalimanını aynı anda kullanma imkânı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor çünkü. Ancak şunu da belirtelim Atatürk Havalimanı yapılaşmaya açılmayacak. İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenecek. Ayrıca küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak da kullanılmasını planlıyoruz. Çok sayıda terminal var burada, bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp AVM ve konut yapılması söz konusu değil.”

Bakan Arslan, daha önce Atatürk Havalimanı’nın küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılacağını belirterek “Çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz” demişti.


آخر العقارات المضافة

 • أرض مخصصة في Arnavutköy Boyalık 

  300x200
  empty
  Sale
  Featured

  ARNAVUTKÖY BOYALIK

  نوع شقة

  Ada

  Bathrooms

  قطعة أرض مكونة من 4 طوابق مع إعادة الإعمار في…

  التفاصيل

 • في مركز حي دورسونكوي 

  300x200
  empty
  Sale
  Featured

  DURSUNKÖY

  نوع شقة

  Ada

  Bathrooms

  1.20 سابقة 6 أرض مع منطقة سكنية في Arnavutköy Dursunköy…

  التفاصيل

 • Karaburunda Deniz Manzaralı Triplex Villa 

  300x200
  empty
  Sale
  Featured

  KARABURUN ARNAVUTKÖY

  نوع شقة

  Ada

  Bathrooms

  Arnavutköy Karaburun'da Eşsiz Mimarili Deniz Manzaralı Triplex Villa..!

  التفاصيل

 • الإقامة مخصصة في دورسونكوي 

  300x200
  empty
  Sale
  Featured

  DURSUNKÖY

  نوع شقة

  Ada

  Bathrooms

  4 أرض مطلة على قناة اسطنبول في دورسونكوي ، أرنافوتكوي…

  التفاصيل

Alt logo

Arnavutköy'de sahibinden ucuz arsalar 17 yıldır burada.
0212 597 2015 pbx
0212 597 2017
info@enucuzarsa.com
Kadıoğlu Emlak & Inşaat
Anadolu Mah. Gaziosmanpaşa Cad. No:6/1 Arnavutköy